Už len ficokanál a paškatri

Autor: Tomáš Dom | 22.9.2013 o 14:04 | Karma článku: 19,02 | Prečítané:  1797x

Tak toto televízie fakt prehnali. Dnes som sa presvedčil že nemáme verejnoprávne médium na Slovensku. STV od dnes už pre mňa nie je informačný kanál, ale len kanál a čo v ňom pláva si domyslite sami. Dnešné "O päť minút dvanásť" bol jeden nechutný marketingový ťah, v ktorom hrali STV (o TA3 ani písať nejdem) a účinkujúce politické garnitúry futbal na jednu bránku. Po vzhliadnutí debaty Fico - Fígeľ cítim potrebu sa vyjadriť k nestrannosti médií.

 

Zdá sa mi,  alebo v rámci nestrannosti si do debaty na tak závažnú tému akou je predaj SPP finančným skupinám  pozvú dve strany Smer a KDH  tváriace sa ako súperiace?  Veď v regiónoch Nitry a Banskej Bystrice idú do volieb ako koaliční partneri !!! Kde to žijeme v Ugande? Celé dva týždne počúvam o urážaní vlády a kolaličných poslancov zo strany opozície. No tak nech sa páči pán premiér v televíznej debate vás nik urážať nebude a vy aspoň dokážete svojimi argumentmi presvedčiť národ. Ale privítal by som, aby ste sa stretli vo férovej debate s relevantnými protivníkmi ako sú napríklad p. Lipšic alebo p. Mikloš. Je doslova frustrujúce keď p. premiér v tak dôležitej politickej debate povie: "veď my si predsa tykáme, tak ale teraz si môžeme vykať" v preklade to asi znamená toto: "teraz zahráme divadielko a potom zas normálne, dobre Janči?" Nepripadá vám to ako výsmech?

Kde sú zodpovední za výber diskutujúcich do televíznych debát? To si fakt niekto myslí, že sme už naivné ovce? No ja sa za takú ovcu nepokladám . Je mi ľúto, že takýto message sa dostane k ľuďom, ktorí nemajú na výber viac komunikačných prostriedkov a sú odkázaní len na "verejnoprávnu" televíziu a rozhlas. Ako sa potom môžu títo ľudia rozhodovať vo voľbách? Môžeme to nazvať slobodné rozhodnutie? Nemôžeme. Zmanipulované médiá podávajú zmanipulované informácie, na základe ktorých sa ľudia rozhodujú vo voľbách a celé to stojí na veľmi slabých základoch.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Na širokorozchodný odkaz Kisku nadväzujú aj jeho siroty

Prognózy vravia iba toľko, že rečník je šarlatán a tlčhuba.


Už ste čítali?