Krátka pamäť Smeru vyhovuje.

Autor: Tomáš Dom | 10.6.2013 o 14:43 | (upravené 10.6.2013 o 14:50) Karma článku: 15,48 | Prečítané:  1159x

  Politici majú krátku pamäť, ktorá je priamo úmerná krátkej pamäti ich voličov. Ak by to tak nebolo, nebolo by ani politikov, ktorí pravidelne v predvolebnom období vyhlasujú do sveta sľuby, o ktorých vopred vedia, že ich nesplnia a nebolo by ani voličov, ktorí tvrdohlavo a sústavne budú voliť presne týchto politikov . Keby si „skalní" voliči určitej strany porovnali predvolebné sľuby s realitou, možno by im došlo, ako krásne sú manipulovateľní práve kvôli tomu, že zabúdajú. Zabúdajú, že jeden im sľuboval malé Švajčiarsko, druhý dvojnásobné platy atď. atď...  

 

Pod heslom „Voľby sa skončili, zabudnite" nám vládlo už mnoho strán. Väčšinou v koalícií s inými stranami. A tak bol vždy priestor na to, aby okydávali jedna druhú, že práve kvôli nej nemôžu splniť svojim voličom to, čo im pred voľbami sľúbili. A ľudia im to žrali aj s navijakom - a volili tú istú stranu druhýkrát, tretíkrát. Dnes je však situácia iná. Dnes máme vládu jednej strany. Strany, ktorá už nemôže hádzať zodpovednosť za svoje sľuby na koaličného partnera. Pamätá si niekto na ich predvolebné sľuby? Kontroluje si ich dodržiavanie? Alebo máme opäť výpadky pamäte? Neviem. Viem však jedno. Ak by si každý volič SMERU zavesil na stenu tabuľku ich predvolebných sľubov a odškrtával tie splnené, tak by toho veľa nenaškrtal. A možno by si aj uvedomil, že volil zle. No my, Slováci, odpúšťame a ešte radšej zabúdame.

Vláda je však ako kniha. Knihu ti ktosi vynachváli, prebehne masívna reklamná kampaň a ty si tú knihu kúpiš...ale po piatich stranách sa ti prestane páčiť. No reklamovať ju nemôžeš, ani vrátiť späť do kníhkupectva s tým, že ti ju vymenia za inú. Buď ju aspoň zo zvedavosti dočítaš do konca, alebo sa o ňu prestaneš zaujímať úplne. Takáto je realita. Dostali sme sa do stavu apatie a miesto toho, aby sme si našli polhodinku čas, zodvihli zadok od TV, PC, či inej záľuby a išli voliť, ostaneme doma. A potom nadávame. Po krčmách, v práci ...a je nám to prd platné...

Podľa výsledkov posledných volieb vychádza, že 4 z 10 ľudí volili vládu Smeru. Keď som sa pýtal ľudí z môjho okolia, zistil som, že z desiatich to nie je ani jeden, ba ani z dvadsiatich. Z toho vyplýva logická otázka : „Kam sa podeli Ficovoliči?" Hanbia sa, že ho volili a tak sa radšej nepriznajú? Alebo kam sa prepadli?  Jeden známy mi to vysvetlil slovami: „Odviezli ich späť do osád."  Cynické?

Spomínam si na výrok Olivera Andrássyho, ktorého sa raz pýtali, že prečo v relácií Aj múdry schybí ukazujú samých debilov, ktorí nevedia odpovedať na ľahučké otázky. On vtedy odpovedal slovami: „Každý z týchto ľudí v relácií má predsa volebné právo..."  Tá myšlienka je v prvej chvíli na zasmiatie, no keď sa vám po chvíli rozjasní, možno pochopíte, že ak k týmto ľuďom prirátate tých, čo našu vládu „prečítali", tých čo sa teraz za to hanbia a tých čo voliť neboli - veľmi ľahko sa môžete dostať k vysokým číslam. Ale ako som už spomínal - knihu, ani vládu reklamovať nemôžeš.

Keď však prídu najbližšie voľby napríklad do VÚC, kde si volíme zástupcov z okresu a kraja v ktorých je účasť okolo 20% - postav sa aj TY a choď voliť. Krčmové nadávky tento svet nespasia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Ako Ficovi pes zožral domácu úlohu

Súčasťou pôvabu dobrej výhovorky je, že jej očividná lož skôr pobaví, ako urazí.


Už ste čítali?